piątek, 3 kwietnia 2009

Mistrzostwa Polski juniorów (6), przepis gry

Juniorki: Transmisja jak co dzień szwankowała. Kiedy zobaczyłem przegraną Aleksandry, a nic nie wskazywało na przegraną po 20 posunięciach, byłem zaskoczony. Trudno. Aby zniwelować straty rankingowe muszą nastąpić wygrane w dwóch ostatnich partiach. Magdalena Barburzyńska nadal zachowuje szanse medalowe.

Juniorzy: Szansa na medal dla Dolnoślązaka bardzo realna, pod warunkiem że Arkadiusz Bebel nie może przegrać. Straty rankingowe Pawła, mimo wygranej, powiększają się. A odrobienie nie będzie łatwe!

Zamieszanie z nowymi przepisami gry FIDE na stronie Polskiego Związku Szachowego, które mają obowiązywać na 1 lipca 2009 r.. Pojawiają się i znikają. Co to ma wspólnego z zawieszeniem zarządu? Brak szerokiej popularyzacji, może wprowadzić zamieszanie w prawidłowym przeprowadzaniu turniejów po 1 lipca.
Główne zauważone przeze mnie zmiany:
- zero tolerancji dla spóźnialskich (artykuł 6.6.a) chyba, że będą inne unormowania z regulaminie turnieju;
- składanie remisów (art. 9,1) wprowadzenie w regulaminach turniejowych warunków składania propozycji remisowych, odrzucenie remisu przez sędziego (art. 9.5.b.) - inne korekty czasowe;
- inne traktowanie telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych (art. 12.3.b);
- inne traktowanie szachów szybkich i błyskawicznych w zależności od liczby sędziów (Aneksy do przepisów gry A.3. i B.2.)
- przepisy dla szachów Chess960 (Szachy960) - zupełna nowość.
Ach te zmiany, całe szczęście że następne dopiero za 4 lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz