czwartek, 4 listopada 2010

Szachowy listopad

Listopad zapowiada duże natężenie życia szachowego na Dolnym Śląsku. Odbędzie się szereg turniejów, w których biorą udział szachiści z różnych miast dolnośląskich i nie tylko.

1. Rozpoczyna V Ogólnopolski Turniej Szachowy Juniorów do 16 lat w dniu 6 listopada w Legnicy.
Rozegrane będą dwa turnieje: grupa A (startuje Wałbrzyszanin Paweł Stankiewicz) i grupa B.

2. W niedzielę 7 listopada kluby przystąpią do rozgrywek ligowych. Startuje III Dolnośląska Liga Szachowa oraz Ligi Okręgowe. Wałbrzych reprezentowany będzie przez WOK Wałbrzych w Lidze Dolnośląskiej oraz w Lidze Okręgowej Wałbrzyskiej. II runda odbędzie się 21 i 28 listopada.

3. 11-14 listopada we Wrocławiu Panie walczyć będą o drużynowe mistrzostwo Polski. Gospodarzem mistrzostw jest klub Polonia Wrocław.

4. Turnieje z okazji Święta Niepodległości: Jelenia Góra (11.11.), Wrocław (11-12.11.).

5. Ciekawy turniej zapowiada się w Krzeszowie o Puchar Gminy Kamiennogórskiej, start o godz. 10 w dniu 13 listopada.

6. W Wałbrzychu odbędzie się tradycyjny turniej o Puchar Prezydenta Miasta (14 listopada - Zamek Książ).

7. Legnica w dniach 25.11.-01.12. gościć będzie arcymistrzów, mistrzów międzynarodowych i mistrzów FIDE w turnieju o dużych tradycjach. Puchar Wojewody Dolnośląskiego będzie miał 26. edycję.

8. W dniach 27.11.-04.12. juniorzy będę mieli ostatnią szansę wywalczenia finału mistrzostw Polski w Turnieju Ostatniej Szansy, który przeprowadzony zostanie w Karpaczu.

9. Ostatni turniej rangi mistrzostw Dolnego Sląska w tym roku rozegrany zostanie w dniu 27 listopada w Legnicy, gdzie będzie można rywalizować o tytułu w szachach szybkich. Swój udział zapowiedzieli jak dotychczas szachiści wałbrzyscy: Paweł Kowalczyk, Aris Panbukczijan i Zbigniew Daleczko.

Licząc jeszcze liczne turnieje we Wrocławiu i w innych miejscowościach, w listopadzie nie będzie można się  nudzić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz