sobota, 10 lipca 2010

Ligi juniorskie i inne turnieje.

Ligi juniorskie na półmetku. Rozegrano już po 5 rund.
Ekstraklasa:
Aleksandra Zmarły gra na 5. szachownicy z wynikiem 3,0 pkt. z 5. partii, bez porażki i dostarcza razem z Piotrem Sabukiem najwięcej punktów dla drużyny. Zajmuje 4 miejsce na swojej szachownicy. Drużyna ASSz Miedź Legnica na razie zajmuje spadkowe 9 miejsce. Polonia Wrocław walczy o tytuł mistrzowski.
I Liga:
Paweł Stankiewicz gra na prestiżowej 1. szachownicy z wynikiem 3,5 pkt. z 5. partii. Zajmuje 2-4 miejsce na swojej szachownicy. Drużyna KS Polonia II Wrocław zajmuje 6 miejsce, natomiast druga drużyna dolnośląska MUKS MDK Śródmieście Wrocław miejsce 3.

Zakończył się XVII Międzynarodowy Turniej Szachowy Kowalewo Pomorskie 2010.
Wyniki Dolnoślązaków:
Open A:
Doskonałe 2. miejsce zajął Bartosz Siembab (Giecek Radków) z dorobkiem 7,0 pkt. z 9 partii, przegrywając ze zwycięzcą trzecią w kolejności punktacją pomocniczą - liczbą zwycięstw - przy pozostałych równych!! a lepszą 5 w kolejności punktacją pomocniczą. Rzadki przypadek. Ciekaw jestem jak na tą sytuację zareagowali organizatorzy. Zyskuje 15 pkt. do rankingu FIDE i...co raz bliżej do 2300!  Markowi Kruczyńskiemu się nie powiodło.
Open B:
Bardzo dobre miejsce wywalczył Patryk Kaniewski (Giecek Radków) - 4. miejsce z dorobkiem 6,5 pkt. z partii które sprawie, że do rankingu FIDE zyska 45 pkt. Doskonały wynik.
Pozostałe miejsca:
Marcin Szydełko - 16. miejsce - 5,5 pkt.
Kazimierz Szydełko - 21. miejsce - 5,5 pkt.
Dawid Żeberecki - 44. miejce - 4,0 pkt.
Magdalena Łaszewicz - 45. miejsce - 4,0 pkt.
Stanisław Stępiński - 52. miejsce - 4,0 pkt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz