sobota, 11 lipca 2009

Ligi juniorskie

Jakieś fatum pojawiło się w dniu dzisiejszym nad juniorami wałbrzyskimi. Jak przez szereg dni dostarczali drużynom po 100% punktów, tak dzisiaj 0 (zero)%. W zakończonej II Lidze Pawłowi Stankiewiczowi przydarzyła się dzisiaj jedyna porażka. Sam wynik należy ocenić jako dobry: 8,0 pkt. z 11 partii (największa liczba punktów dla drużyny spośród pozostałych z zespołu). Paweł Kowalczyk: 6,5 pkt. z 11 na I szachownicy. W I lidze pierwsza porażka Aleksandry Zmarzły. Coś niebywałego!
Do I Ligi awansowały dwie drużyny: pewnie Polonia II Wrocław i z emocjami MUKS MDK Śródmieście Wrocław. Gratulacje! Trudno mi komentować spadek UKS GIECEK Radków. Teoretycznie można liczyć na utrzymanie się mając przedostatni numer startowy, ale praktycznie trudno to zrealizować. Najważniejsze, że działacze z GIECEK Radków zdecydowali się na udział w lidze i pozwolili młodym szachistom konfrontować się z rówieśnikami z całej Polski. Udział należy ocenić jako pożyteczny.
Warty do odnotowania jest fakt wywalczenia I miejsca na IV szachownicy przez Bartosza Woźniak z Polonii Wroclaw - 10 pkt. z 11 partii.
Pozostaje tylko przyglądać się rozgrywkom Ekstraligi i I Ligi i trzymać kciuki za drużyny dolnośląskie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz