poniedziałek, 15 czerwca 2009

Turnieje międzynarodowe

W trwającym turnieju "Sudety 2009" w Szklarskiej Porębie nadal nieźle sobie radzi Paweł Stankiewicz (Baszta Wałbrzych). Po VI rundzie zgromadził 3,5 pkt. z 6 partii (58,33%), zajmuje jedno miejsce wyżej w stosunku do listy startowej, zyskuje na punktacji rankigowej. Oby tak dalej.

Imponująco zapowiada się IV Miedzynarodowy Turniej Szachowy Klubu Polonia Wrocław, który rozegrany zostanie w dniach 20-26.06.2009 we Wrocławiu. Skład Openu "A" jest rewelacyjny. Według mojej znajmości historii szachów na Dolnym Śląsku, będzie to jeden z najsilniejszych turniejów, jakie rozegrano dotychczas, biorąc pod uwagę Memoriały A. Rubinsteina w Polanicy Zdrój, Festiwale w Świdnicy, czy historyczne turnieje z lat 50. w Szczawnie Zdróju. 15. arcymistrzów, 4. arcymistrzynie, 17. mistrzów międzynarodowych, 2. mistrzynie międzynarodowe itd., 9. zawodników z rankingiem powyżej 2600 pjt. - ten skład mówi sam za siebie.
Pełne uzasadnienie tytułu "międzynarodowy": zawodnicy z Rosji, Izraela, Niemiec, Ukrainy, Belgii, Francji, Czech, Litwy, Stanów Zjednoczonych AP, Azerbejdżanu, Białorusi, Indii i innych, i oczywiście z Polski.

W Openie "B" zauważyłem dwa nazwiska, za które będę trzymał kciuki: Aleksandra Zmarzły (Wałbrzyszanka reprezentująca klub Miedź Legnica) i "mistrz" Paweł Gulik (Dwie Wieże Dzierżoniów). O Jego talencie można powiedzieć wiele ciepłych słów.

Ogółem według list zgłoszeń ma wystartować 235 zawodników. Prawdziwe święto szachowe we Wrocławiu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz