wtorek, 24 marca 2009

W miejscu

Dzisiejsza sytuacja w polskich szachach trochę przypomina obrazek obok. Figury chcą się ruszać, ale stoją w miejscu. Zamiast iść do przodu, przygotowywać działalność związku na najbliższy czas, działalność kuratora powoduje zastój. Przygotowanie zjazdu, to takie małe nawet cofnięcie w tył. Rozumiem, że prawo powinno być przestrzegane, ale życie - życiem. Teraz ważne będzie: brak przecinka, kropki....

Swój talent potwierdził Paweł Gulik z VI Szachach Między Wieżami - turniej w Dzierżoniowie. Miejsce drugie wśród mistrzów międzynarodowych i krajowych, to miejsce bardzo dobre. Czekam jak tylko zacznie zabierać pierwsze miejsca.

Ciekawa propozycja pojawiła się na stronie DZSzach - rozgrywanie cyklicznych turniejów, rozumiem coś w rodzaju grand prix. Tylko doprowadzenie finalizacji tego pomysłu nie odbędzie na forum związku. Wymaga to solidnego zebrania, podpisania porozumienia z korzyściami i konsekwencjami dla organizatorów.

Zakończyła się VI edycja Międzypowiatowej Ligi Szachowej 2008/09. Zwyciężyła drużyna SSz GLKS z Jaworzyny Śląskiej, ale udział tej drużynie Marka Piguły to lekka przesada.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz