wtorek, 20 marca 2012

Kolejne zwycięstwo Ireneusza Łady

Kolejne zwycięstwo odnotował Ireneusz Łada z Jeleniej Góry. Zwyciężył z nietypowej dla siebie konkurencji a mianowicie w plebiscycie na jeleniogórską Osobowość Roku 2011, organizowanym przez Gazetę Wrocławską Polska The Times.


W Gazecie Wrocławskiej (z dnia 9 marca 2012 r.) czytamy:
"Zwycięstwo naszego plebiscytu na jeleniogórską Osobowość Roku 2011 został 64-letni Ireneusz Łada, wielokrotny szachowy mistrz Polski weteranów, uczestnik wielu turniejów na całym świecie. Czytelnicy wybrali go, głosując na kuponach i esemesami.
- Zawsze startuję jako zawodnik z Jeleniej Góry - podkreśla pan Ireneusz. Zwycięstwo w naszych plebiscycie  przyjął z radością, ale także z nadzieją. Bowiem wierzy, że teraz władze miasta bardziej łaskawie na niego i zechcą finansowo wspomóc jego stary w turniejach".
Z zaplanowanych udziałem w zagranicznych turniejach szachowych na ten rok to turnieje w: Biel (Szwajcaria), Melidorn (Hiszpania), Gibraltar i Londyn.
"Nasz zwycięzca umiejętnie łączy sport z pracą naukową. Kończy pisać pracę habilitacyjną z teologii. Zajmuje się w niej jezuitami z Jelenie Góry. Za największy sukces szachowy Ireneusz Łada uważa zwycięstwa nad zawodnikami światowej sławy: Magnusem Carlsenem i jego siostrą. - To młode, silne osobowości i wygrana z nimi daje ogromną satysfakcję - mówi pan Ireneusz".
Cytaty z artykułu Aliny Gierak.

GRATULACJE!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz