piątek, 4 września 2009

19. Mistrzostwa Europy Juniorów

Niepokojące opinie wyczytałem na stronie Piotra Kaczorowskiego (kandydata na Kierownika Wyszkolenia Polskiego Związku Szachowego) o przebiegu mistrzostw Europy juniorów:

Cyt.: "...Pojechał tłum, tłum zawodników, rodziców, kilku trenerów, kilku instruktorów. Po co taki tłum? Jechać ma prawo każdy, ale oficjalna reprezentacja powinna jechać osobno, a jej szkoleniowcy nie powinni pomagać pozostałym zawodnikom. Taka dodatkowa praca zmniejsza jakość pracy podstawowej. Jadą też osoby, które nie powinny w ogóle pracować z młodzieżą. Pojechał Krzysztof D. z Pabianic, prowadzący ciekawą stronę internetową. Już w Poznaniu miał problemy z zachowaniem pionu, czuć było od niego alkohol, zaczepiał inne osoby. Komentarz zbyteczny.

Kierownikiem ekipy został Wojciech Brodowski, co nie jest zrozumiałe. Czy bycie w zarządzie Stilonu Gorzów razem z Modzelanem jest wystarczającym argumentem? Kierownikiem ekipy zawsze powinien być członek zarządu lub trener delegowany przez związek. W ekipie jest Włodzimierz Schmidt, wiceprezes do spraw sportowych i on powinien być kierownikiem reprezentacji."

Cyt.: "...Niestety potwierdziły się niepokoje, wyrażone w pierwszym tekście o zawodach. Nasi zawodnicy nie mają odpowiedniej opieki, dorośli nie wykonują swoich obowiązków, jak należy. Wczoraj nasza młoda mistrzyni Polski do lat 14 długo walczyła o zwycięstwo. Skończyła partię tuż przed godziną 21. Gdy wstała od stolika z przerażeniem stwierdziła, iż jest sama. Nie ma w pobliżu żadnego opiekuna. Dzięki uprzejmości miejscowego dozorcy, który po zamknięciu sali gry odwiózł ją do hotelu, mogła udać się na spoczynek.
Co na to kierownik ekipy Wojciech Brodowski?
Osobną sprawą jest, iż negatywny bohater poprzedniego tekstu, w dalszym ciągu ma problemy z utrzymywanie pionu. Czy poniesie jakieś konsekwencje?".

link do cytatów: http://szachy.piotrkaczorowski.pl/

No cóż, ciągle uczymy się profesjonalzmu, dążymy do doskonałości, lecz jesteśmy tylko ludźmy. Najważniejsze aby nie popełniać tych samych błędów. Szachistów należy szkolić nie tylko samej gry, lecz również wszystkiego tego co związane jest z szachami. Dlatego też, za ciekawą uważam inicjatywę wykładów trenera Michaiła Kisłowa, które przeprowadzi w trakcie rozgrywek makroregionalnych w Lewinie Kłodzkim w dniach 12-14.10.2009 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz