piątek, 3 lipca 2009

Szachy międzynarodowe

IV Puchar Bramy Lubawskiej:
Open A: W VIII rundzie najmłodszy uczestnik Paweł Gulik (Dwie Wieże Dzierżoniów) spotka się po raz pierwszy z mistrzem międzynarodowym o rankingu 2466. Ciekaw jestem jak długo Pawel utrzyma się na szachownicy. Chciałbym jak nadłużej ale realia mogą być inne. Najważniejsze, że osiąga dobry 50% rezultat (3,5 z 7 partii) oraz zyski rankingowe.
Open B: Niestety "Wałbrzyszanin" Jan Stoop zaliczył kolejną porażkę i obecnie znajduje się 13 miejscu. Mam nadzieję, że dwie ostatnie partie wygra co pozwoli poprawę wyniku końcowego. Turniej spełnia jeden z założonych celów: już 8 zawodników uzyskało wyższe kategorie szachowe.

Szachowa liga grecka:
W rozpoczętej lidze greckiej startuje Wrocławianka arcymistrzyni Jolanta Zawadzka. Gra w drużynie ES Kalamarias na III szachownicy. Oprócz Pani Jolanty gra 4 Polaków: arcymistrzowie Radosław Wojtaszek, Robert Kempiński i Bartosz Macieja oraz mistrzyni FIDE Klaudia Kulon.
Tych którzy chcieliby śledzić wyniki zapraszam na stronę ligi: http://www.chessfed.gr/teams2009/default.asp

Word Open Games (29.06.-05.07.2009, Filadelfia, USA):
W turnieju startuje mistrz międzynarodowy Wrocławianin Jacek Stopa (2528). Poczynania Pana Jacka w doborowej stawce można oglądać na stronie: http://www.worldopen.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz