wtorek, 2 czerwca 2009

Pisze się o wałbrzyskiej szachistce

W wałbrzyskim tygodniku "Nowa Wiadomości Wałbrzyskie" ukazał się artykuł "Dołączyła do elity polskich szachistów", opisujący sukces Aleksandry Zmarzły - została przyjęta do Młodzieżowej Akademii Szachowej prowadzonej przez trenerów Polskiego Związku Szachowego. Aleksandra będzie miała okazję na szkolenie profensjonalne, co pozwoli na rozwinięcie talentu szachowego i uzyskanie wymarzonego tytułu arcymistrzyni, czego Jej należy życzyć!
Gwoli informacji należy podać, że z trenerów Akademii wcześniej korzystał równie zdolny Wałbrzyszanin Paweł Stankiewcz. Ciekaw jestem jak potoczą się dalsze kariery sportowe. Kto z nich uzyska większe sukcesy? Jedno jest pewne, że w Wałbrzychu rośnie i rozwija się następne pokolenie szachistów.

1 komentarz:

  1. Niestety najzdolniejsi zawodnicy uciekaja do innych klubow, a ci co zostaja w dluzszym okresie czasu nie maja rezultatow.
    Brakuje fundzuszy w Walbrzychu, zawodnicy beda uciekac do Miedzi Legnica.Swoja droga Miedz dzisiaj to parodia miedzi z lat 90. Dzisiaj w druzynie seniorskiej nie gra prawie nikt z Legnicy.

    OdpowiedzUsuń