sobota, 16 maja 2009

Wyniki z Kamiennej Góry

W zakończonych mistrzostwach powiatu Kamienna Góra na rok 2009 zwyciężył pewnie Wojciech Kmiecik (Debiut Przedwojów) uzyskując 7,5 pkt. z 9 partii.
Czołowe miejsca zajęli:
2. Paweł Kowalczyk (Rodło Opole) - 6,5 pkt.
3. Ireneusz Łada (Jelenia Góra) - 6,5 pkt.
4. Emilia Kmieci (Debiut Przedwojów) - 6,5 pkt.
5. Paweł Szumilas (Miedź Legnica) - 6,5 pkt.
6-7. Wiesław Lipień, Jacek Winter (Debiut Przedwojów) - 6,0 pkt.
Ogółem startowało 30 zawodników.

W turnieju brali udział również bracia-bliźniacy Paweł (12 miejsce) i Piotr (21 miejsce) Kulpa (Zadrna Kamienna Góra), o których bardzo ciepło napisano w "Miesięczniku dla ministrantów" (01/2009). Fragment artykułu dotyczącego szachów:

"Obaj bardzo fascynują się szachami. Tę przygodę rozpoczęli 11 lat temu za namową swego dziadka Tadeusza. – On podarował nam pierwszą szachownicę z bierkami i nauczył grać – wspominają. Nieco później zostali oddani w ręce fachowców: najpierw Władysława Kmiecika z UKS Debiut Przedwojów, a następnie inż. Stefana Hałubka, który stale się nimi opiekuje.

– Początkowo Paweł zawsze był ode mnie lepszy, posiadał o jednej stopień wyższą Kategorię – żali się brat. – Ale to już przeszłość – dodaje. Trzy lata temu wyrównaliśmy poziom i utrzymujemy ten stan. Mamy jednak większe aspiracje!

Mówiąc o pierwszych turniejach, Bracia wspominają kamiennogórskie Centrum Kultury. Analizując minione lata, wymieniają następujące osiągnięcia: „puchary na turniejach z okazji Dnia Dziecka i św. Mikołaja i następne. Najbardziej fascynującym był Nocny Maraton Szachowy w Żarowie. Graliśmy całą noc – i udało się!"


Więcej na stronie (link): http://www.ministranci.pl/ministranci.php?id_art=1103

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz