czwartek, 23 kwietnia 2009

Otarcie się o normę

Mistrz FIDE Arkadiusz Leniart otarł się o normę mistrza międzynarodowego na turnieju 7. Memoriał V. Nabokowa (Kijów 14-22.04.2009, Ukraina). Wywalczył 5,5 pkt. (wynik oczekiwany 4,33 pkt.), przy normie 6 pkt. Jakby na osłodę pozostaje wygrana ze zwycięzcą turnieju IM Sergiejem Pawłowem. Szkoda.
Myślę, że już niedługo normy się posypią.

Na stronie Polskiego Związku Szachowego pojawiło się szereg ustaleń odnośnie Walnego Zjadu Delegatów. Dla mnie nowością jest zgłaszanie kandydatów na prezesa, do zarządu i komisji rewizyjnej na długo przed zjazdem. Nie ma ograniczenia ilościowego. Po ilu kandydatów zgłoszą na stanowiska wybieralne poszczególne wojewódzkie związki? Tego nie wiadomo. Zatem wybory będą ciekawe. Myślę, że lista kandydatów będzie opublikowana wcześniej, co pozwoli na spokojne zapoznanie się z charakterystyką osób kandydujących i bardziej odpowiedzialne głosowanie.


2 komentarze:

  1. Pytanie po co mu normy, skoro ma już ich chyba 5...

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Zmylił mnie tytuł FM. Tytuł IM ma nadany na Kongresie FIDE w Dreźnie. Czeka na 2400 pkt. rankingowych na liście FIDE. Wynika z tego, że nie dołożyłem staranności do treści posta.

    OdpowiedzUsuń