środa, 8 kwietnia 2009

Codzienność szachowa

Na stronie Polskiego Związku Szachowego ponownie ukazały się nowe przepisy gry FIDE, które obowiązywac będą od 1 lipca br. Tym razem mamy do pobrania dwie wersje - oryginalne (w j. angielskim) i przetłumaczone (w j. polskim). Jest to na pewno dobre rozwiązanie, w stosunku braku udostepnienia przepisów szerokiemu gremium szachistów.

Ciekawie zapowiada się III Karkonoski Turniej szachowy Open Rotary 2009 (link do komunikatu: http://www.kalendarz.siwik.pl/index.php?go=1&id=2017). Miła atmosfera, niezłe nagrody, arcymistrzowie są magnesami które powinny przyciągnąć szeroką rzeszę chętnych.

Na świecie wartym odnotowania są Drużynowe Mistrzostwa Rosji (link:http://www.russiachess.org/). Mistrzostwa mają akcent polski. Turnieje prowadzone są programem ChessArbiterPro autorstwa Adama Curyło. Widać program zaczyna być doceniany na świecie. Brawo!
Wg informacji na stronie programu w bazie turniejowej znajduje się 2771 turniejów szachowych i 267 turniejów warcabowych, przeprowadzonych tym programem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz