czwartek, 2 września 2010

Drużynowe mistrzostwa Polski seniorów 2010

W dniach 4-12 września 2010 r. odbędą się drużynowe mistrzostwa Polski seniorów.
W Katowicach - organizator Klub Szachowy "HetMaN" Katowice - odbędzie się Ekstraliga i I Liga
W obu ligach weźmie udział po 10 drużyn.
W Ekstralidze - skład zapowiada się imponująco - zagra 28 arcymistrzów, 5 arcymistrzyń, 22 mistrzów międzynarodowych i 3 mistrzynie międzynarodowe. Reprezentowanych będzie 5 federacji. Wystąpią dwie drużyny dolnośląskie: KS Polonia Votum Wrocław z arcymistrzem Radosławem Wojtaszkiem na I szachownicy oraz AZS WSB Wrocław z mistrzem międzynarodowym Janem Krejci z Czech.
W I lidze zagrają również utytułowani zawodnicy: 7 arcymistrzów, 1 arcymistrzyni, 13 mistrzów międzynarodowych i 1 mistrzyni międzynarodowa. Z  Dolnego  Śląska do rozgrywek przystąpią również dwie drużyny: KS AZS Politechnika Wrocław pod przywództwem Piotra Klukiewicza (I szachownica) i ASSz Miedź Legnica z arcymistrzem Władimirem Talla z Czech.
Natomiast II Liga, która odbędzie się w Mrzeżynie (organizator Agecja 64 PLUS Gorzów Wlkp.), rozegrana zostanie system szwajcarskim z udziałem 23 drużyn w tym dolnośląskich: WKSz DACH BUD Wrocław z arcymistrzem Marcinem Kamińskim na I szachownicy, KS Polonia II Wrocław z kandydatem na mistrza krajowego Arkadiuszem Bebel na I szachowncy, UKS El-TUR SP3 Bogatynia - I szachownica mistrz międzynarodowy Jakub Żeberski, OKSiR Wisznia Mała z Jarosławem Gomułką na I szachownicy.
Za drużyny dolnośląskie trzymam kciuki - za tytuły mistrzowskie, za awanse, najlepsze wyniki indywidualne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz